» YGS'ye Ne Kadar / Kaç Gün Kaldı ?

İlk Yayınlanma: 05.11.2010
ygslys.blogcu.com'a sınava hazırlanan arkadaşlar için çok faydalı bir özellik eklendi...

 

YGS'ye Ne kadar Kaldı - Kaç gün kaldı

YGS Tarihi: 27.03.2011 Pazar

 

Belki de insanoğlunun en kıymetini bilemediği şeydir zaman ! Ancak hayatın her devresinde olduğu gibi özellikle YGS LYS sınavlarına hazırlanılan şu günlerde öğrenciler için daha da kıymetlidir zaman.
Çünkü sınavın tarihi ve saati belirlidir, ne bir gün önce, ne bir gün sonradır...

 

Genelde hepimizde ders çalışmayacağız gibi bir düşünce yoktur aslında. Çalışırız-çalışmayız ve bir de bakarız ki sınav vakti gelmiş çatmıştır. En büyük sorun genelde zaman yönetimidir, zaman hızla geçmiştir ve biz onu değerlendirememişizdir. Zaman yönetimindeki önemli unsurlardan biri de rehavet halinde olmamaktır. Örneğin sınava topu topu 30 gün-100 gün-150 gün varken öğrencinin daha fazla vakti (sanki yılları) varmışçasına sergileyeceği umursamaz tutum malesef göz yaşıyla sonuçlanmaktadır.

 

İşte bu konuda ygslys.blogcu.com olarak sitemize gelen ziyaretçilerimiz için sınava ne kadar kaldığını gösteren bir sayaç ekledik. Bu sayaç sınava kalan vakti gün, saat, dakika ve saniye olarak belirtip sınav tarihiyle alakalı bir anlamda muğlak algıyı daha da somutlaştırmaktadır.

 

Konunun önemine binaen bu sayacı site de nereyi gezerseniz gezin, sürekli gözükecek şekilde konumlandırdık. Bu aslında bir anlamda rahatsızlık verici gibi dursa da ileride zamanı verimsiz kullanmanız durumunda yaşayacağınız stresten çok daha az rahatsızlık verecektir :)

 

Sayacımız sürekli yerinde duracak, YGS 'den sonra ise LYS'ler için saymaya başlayacaktır.

 

Eğer isterseniz sitemizi sayfanın en üstündeki "sık kullanılanlara ekleme" ikonu vasıtasıyla favorileriniz arasına alabilir, böylelikle daha sık olarak zaman kontrolünüzü yapabilirsiniz.

 

Zamanınızı verimli kullanmanızı dileğiyle, iyi çalışmalar..

ygslys.blogcu.com


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS