» YGS'ye Kaç Gün Kaldı? (2014) ve Yorumlar..

İlk Yayınlanma: 24.10.2013


YGSye Kaç Gün Kaldı? (2014) ve Yorumlar.. |  görsel 1


YGS'ye Kaç Gün Kaldığını, Hatta Günü Geçelim Ne Kadar Süre Kaldığını Güncellenen Sayacımızdan Takip Edebilirsiniz..

 

Sayacımız sitemizde her zaman görebileceğiniz bir yerde, sağ alt köşede her zaman sizi karşılıyor olacak. Hatta bakın, siz bu yazıyı okurken dahi zaman akıp gidiyor..

 

Hey, Stres Yapmayın!

Evet, kesinlikle stres yapmayın, zamanın işi bu zaten, o akıp gider.. Hem sadece sizin için de yapmaz bunu, herkes için böyledir.. Önemli olan zamanın çok çabuk gittiğini fark edip bu konuda önlem almak.. Sakın ola ki stres yapayın. Önemli olan TV karşısında, bilgisayar karşısında ya da amaçsız sohbetlerde ya da bunun gibi zamanı boşa harcadığımız pek çok yerde bu bilince sahip olarak zamanı daha verimli kullanma konusunda çaba göstermemiz. Evet, kolay değil, evet, bir anda olmayacak.. Ama gerekli azim ve gayretle zaman sizin lehinize işlemeye de başlayabilir..

 

Kalan Süre Yeterli Mi?

 

ÖSYM 2014 YGS tarihini açıkladı: 23 Mart 2014.. Gün itibariyle sayaçlar YGS'ye 149 gün kaldığını gösteriyor. Yaklaşık 5 ay var ve bu çok şey başarmak için gayet yeterli bir süre. Ancak aynı zamanda da kritik bir süre ki öğrenci önümüzdeki 1-2 ay içerisinde ipin ucunu kaçırırsa işi her geçen gün daha da zorlaşacak.

 

Pek çok öğrenci için YGS'nin tek başına yeterli olmaması ve LYS konularının YGS'den çok daha fazla olması dolayısıyla aslında öğrenci için YGS'ye rahat tahat hazırlanmak tek başına yeterli gelmiyor. Sonra kalan süreye bakıldığında öğrencilerin YGS'yi halledip LYS'ye de hazırlanmaya başlamaları çok daha isabetli olacak. Böyle olunca kalan süre YGS için gayet uzun bir zaman olsa da LYS'ye de girecekler için çok da uzun bir zaman dilimi değil.

 

Kalan günleri en iyi şekilde değerlendirerek yol almanızı umuyor, başarılar diliyoruz..

ygslys.blogcu.com

 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS