» YGS Sınav Giriş Belgesi

İlk Yayınlanma: 19.03.2010
YGS Sınavına giriş belgeleri ÖSYM tarafından adayların başvuru sırasında bildirdikleri adreslere Mart ayının sonuna kadar gönderilecektir.

 

SINAVA GIRERKEN YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKEN BELGELER NELERDİR? 

2010-YGS SINAVA GİRİŞ VE KIMLIK BELGESI: Bu belge Merkezimiz kayıtlarında bulunan adresinize 2010 Mart ayının sonuna kadar gönderilmiş olacaktır. Özel kağıda basılmış olan bu belgenin üzerinde sınava gireceğiniz merkez, bina, salon bilgileriniz ile fotoğrafınız bulunacaktır. Bu belgenin yıpranmaması için gerekli özeni gösteriniz. 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faks metni ile gelen adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır. 

FOTOĞRAFLI VE ONAYLI ÖZEL KİMLİK BELGESİ: Sınava girebilmeniz için 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinden başka, kimliğinizi açıkça gösteren fotoğraflı ve onaylı özel bir kimlik belgesi daha gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb. özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek belgelerdir. 

BIR FOTOĞRAF: Sınavda salon görevlileri, 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgenizdeki fotoğrafınızdan sizi tanımada zorluk çekebilirler. Bu nedenle, her adayın yanında kendini açık bir şekilde tanıtan bir fotoğraf bulundurması gereklidir. Her aday bu fotoğrafın arkasına T.C. Kimlik Numarasını, adını ve soyadını mutlaka yazmalıdır. 

2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinin asıI ile özel kimlik belgesinden oluşan iki belgeyi eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, ileri süreceği neden ne olursa olsun, 2010-YGS’ ye alınmayacaktır. 

Bir aday 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinin asıI olmadığı halde sınav merkezi yöneticilerinin, bina ve salon sorumlularının veya ÖSYM temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Başkanlığınca geçersiz sayılacaktır.

Sınava girerken, yanınızda yukarıda sözü edilen belgelerin yanı sıra, en az iki adet koyu siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem ( 2B, B veya HB), yumuşak, leke bırakmayan, kaliteli bir silgi ve bir kalemtıraş bulundurmanız gerekir. 

Sınavdan birkaç gün önce sınava gireceğiniz binayı gidip görmeniz yararınıza olacaktır. Hiçbir aday, 2010-YGS sınava Giriş ve Kimlik Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. 

2010-YGS sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ellerine geçmeyen veya kaybedenler, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile ÖSYM Bürolarından sınav haftasında, 3,00 TL ödeyerek, bu belgelerini yeniden çıkartabilirler. Detaylı Bilgi İçin:

Sınav Giriş Belgem Gelmedi, Kayboldu, Yırtıldı.. Ne Yapabilirim?

[goinger]

kaynak: ÖSYM

 

YGS Sınav Giriş Belgesi, Sınav Giriş Belgesi, ÖSS Sınav Giriş Belgesi, YGS Sınava Giriş Belgesi, Sınava Giriş Belgesi, ÖSYM Sınav Giriş Belgesi


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS