» YGS LYS Taban Puanlar 2010 Açıklandı !

İlk Yayınlanma: 16.08.2010
16.08.2010 itibariyle ÖSYM tarafından yerleştirme taban puanları ve tavan puanları açıklandı.

 

2010 Taban Puanlar ve Tavan PuanlarGüncelleme: ÖSYM'nin sitesinde taban puanlar linkleri kapatıldığı için haberimiz güncellenerek yeni bir aktif indirme linki verilmiştir. İndireceğiniz dosyada 2010 Yerleştirme sonuçlarına göre ÖSYM tarafından yayınlanan yeni Taban Puanlar bulunmaktadır. YGS LYS Taban Puanları için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili dökümanı bilgisayarınıza indirip inceleyebilirsiniz:

 

 

Not: İlgili dosyalar üçüncü parti bir dosya indirme sitesi olan turbobit.net sitesi üzerinden sunulmaktadır. Aşağıdaki indirme linkleri sizi bu siteye yönlendirecek ve indirme işleminizi bu site üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebileceksiniz. Bu site üzerinden dosya indirmesi oldukça kolaydır ancak nasıl dosya indireleceğini hiç bilmiyorsanız veya dosya indirmede sorun yaşıyorsanız hazırladığımız Turbobit Dosya İndirme anlatımı yazımıza bakabilirsiniz. Video ve resimli anlatım mevcuttur. Aşağıdaki indirmeler yeni sayfada açılacaktır. Bu sayfayı hemen kapatmayınız. Eğer indirmede sorun yaşarsanız yukarıdaki anlatım linkine tıklayarak nerede takıldığınızı görebilirsiniz.

 

2010 YGS LYS Taban Puanları Tablosu İçin Tıklayınız

 

Not: Dökümanlar zip dosyası içinde pdf olarak yer almaktadır, görüntüleyebilmek için ilgili programlara sahip olmalısınız. Nelere sahip olmanız gerektiğini bilmiyor veya dosyaları görüntülemekte sorun yaşadıysanız okumaya devam edin: İndirdiğiniz ilgili dosyalar zipleme adı verilen bir teknoloji ile tek parça yapılarak tek seferde indirilebilmesi mümkün hale getirilmiştir. İndirdiğiniz dosya bir zip dosyası olacaktır. Bu tarz dosyaları görebilmeniz için öncelikle bu zipli dosyayı ayıklama adı verilen bir işlemden geçirmelisiniz. Bunun için hemen her bilgisayarda bulunan win-zip, win-rar, 7-zip vb. ücretsiz sürümü de bulunan zip programlarını kullanabilirsiniz. Eğer kullandığınız işletim sistemi Windows Vista ya da Windows 7 ise bu programların yüklü olmasına da gerek yok. İlgili zip dosyasını, "sağ tık" > "Tümünü Ayıkla" diyerek ayıklayabilirsiniz. Bu ayıklama işlemi sonucunda ilgili klasörlerin içerisinde pdf uzantılı dosyalar bulacaksınız. Bu pdf uzantılı dosyalar ise hemen her bilgisayarda bulunan Adobe Reader adı verilen bir program vasıtasıyla görüntülenebilmektedir. Eğer bu pdf dosyalarını görüntüleyemiyorsanız Adobe Reader adlı bu ücretsiz programı kurduktan sonra görüntüleyebilirsiniz.

 

 

Taban puanlarla ilgili şu kısa bilgiyi vermekte de fayda var;

  • YGS'de 140 aşağısı puan alan adaylar (sınavsız geçiş hakkı olanlar hariç), malesef tercih yapamayacaklardır.
  • YGS'de 140 ile 179.999 arası puan alan adaylar, sadece meslek yüksek okulu ön lisans programları ile açıköğretim programları için tercih yapma hakkına sahip olacaklardır.
  • YGS'de 180 ve üzeri puan alan adaylar ise Lisans programları için (4 yıllık) diledikleri LYS'ye girme hakkı kazanacaklardır.

 

Yukarıdaki tabloda öğrendiğiniz puanlarınıza ulaşmak için kaç net yapmanız gerektiğini bulmak için:

Kaç Net Kaç Puan - Kaç Netle Nereye (Hangi Üniversiteye) Gidilir yazımızai

 

Puanınızı hesaplamak için

YGS Puan Hesaplama veya LYS Puan Hesaplama sayfalarımıza bakabilirsiniz.

 

 

Başarı dileklerimizle..

ygslys.blogcu.com


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS