» YGS Giriş Yerleri ve Belgesi 2011

İlk Yayınlanma: 01.03.2011
YGS tarihi yaklaştıkça bazı arkadaşlarımızın haklı olarak sınav giriş yerlerini öğrenebilme konusunda heyecanlı olduklarını gördük. Bu sene sınav giriş yerlerini internetten öğrenme ile ilgili de bir düzenleme var. Konuyla ilgili detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

 

YGS Giriş Yerleri ve Belgesi 2011

 

Sınav Giriş Belgeleri Bu Sene Yok

Daha önceki yıllarda uygulanan uygulamaya göre öğrencilerin sınava girişlerinden 1-2 hafta önce adreslerine posta yoluyla kapalı bir zarf içerisinde YGS giriş belgesi ve bu belgede tanımlanan sınav giriş yeri bilgisi ulaşırdı. Bu uygulama sonucunda ise sınava özellikle 1-2 hafta kala öğrencileri "Sınav giriş yeri belgem ne zaman gelecek?", "Acaba geldi de kayıp mı oldu?" gibi sorular heyecanlandırmaya başlıyordu.

ÖSYM tarafından alınan karar doğrultusunda, internete erişmenin artık daha yaygın olduğu günümüzde postadaki bu kayıp ve gecikmelerin önüne geçmek için YGS Giriş Yerleri'nin internet üzerinden duyurulması kararı alındı.

 

YGS Giriş Yerleri İnternette

ÖSYM tarafından alınan karar doğrultusunda öğrenciler artık sınav giriş yerlerini ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenecekler. http://ais.osym.gov.tr adresi ile erişilen sitede, adaylar TC Kimlik Numaraları ve Şifreleri ile sisteme giriş yapabilecekler. Daha sonra açılan sayfada yer alan "İşlem Yapmak İstediğiniz Sınav" alanı için "2011 ÖSYS"yi seçip tamam butonuna tıklayacaklar. Daha sonra açılan sayfada ise "Sınava Giriş Bilgilerim" bağlantısı altında bu detay bilgiler yer almış olacak. Ancak 1 Mart 2011 itibariyle henüz buradaki bilgiler tanımlanmış, yani YGS sınav giriş yerleri açıklanmış değil.

ÖSYM tarafından yapılan en son açıklama YGS Sınav Giriş Merkezleri ile ilgili olmuştu. Bu açıklama sınavın hangi il ve ilçe merkezlerinde düzenleneceğini açıklayan bir bildiri idi. Adayların sınav giriş yerleri atamaları ise bu merkezlere göre yapılacak. YGS Sınav Giriş Merkezleri'ni öğrenmek için haberimize bakabilirsiniz.

Açıklamalar yapıldıktan sonra haberimiz güncellenerek bilgi verilmeye devam edilecektir. Siz de bu sırada ara kontrollerle sınav yerlerinizin açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu uygulamanın başarılı olması durumunda aynı sistemin LYS için de uygulanacağını bildirmek istiyoruz.

 

İlgili Haberler:


 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS