» Üniversite Sınavı Ne Zaman Kalkacak?

İlk Yayınlanma: 20.03.2012


Üniversite Sınavı Ne Zaman Kalkacak? |  görsel 1


Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan, "Ben 2017 yılına veya 2020 yılına ayağımı denk almış bir vaziyette gidebilmek için şimdiden öğrencilerin ayağına gidiyorum. O yıllara kadar zaten üniversite sınavı kalkmış olacak başarılı olan kazanacak." dedi.


 
Hitit Üniversitesi, kuruluşunun 6'ncı yılını yoğun bir katılımla kutladı. Anitta Otel'de düzenlenen kuruluş yıldönümü etkinliğine Çorum Valisi Nurullah Çakır, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan'ın yanı sıra çevre illerin rektörleri, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Burada bir konuşma yapan Vali Nurullah Çakır, dünyanın her yerinden Türkiye’ye bakan bir gözün olduğunu belirtti. Beklentiler için yeni kuşakların karşılık vermesinin üniversiteler sayesinde olabileceğini belirten Çakır, iş adamları ile üniversitenin ortak çalışmalarının ortaya büyük bir sinerji koyacağını kaydetti.
 
Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan ise yeni bölümlerin açılacağını belirtti. Göreve geldikleri günden bu yana hedeflerinin dünya üniversitesi olmak olduğunun altını çizen Alkan, yeni ve hızlı yapılanması ile üniversitenin sitesini 400 bin yabancının tıkladığını tespit ettiklerini dile getirdi.
 
'Devlet üniversitelerindeki öğrenci benim ayağıma gelsin' döneminin kapandığını söyleyen Rektör Alkan, ''Biz de artık vakıf üniversiteleri gibi olacağız, öğrenci nerde biz de onun ayağına gideceğiz. Ben 2017 yılına veya 2020 yılına ayağımı denk almış bir vaziyette gidebilmek için şimdiden öğrencilerin ayağına gidiyorum. O yıllara kadar zaten üniversite sınavı kalkmış olacak başarılı olan kazanacak. Bizde Hitit Üniversitesi olarak akreditasyon altyapı ve bünyemize yeni kattığımız öğretim üyesi arkadaşlarımız ile geleceğe yönelik yapılarımızı şimdiden oluşturuyoruz.'' diye konuşut.
 
Kampüs alanının tamamen belirlendiğine de vurgu yapan Alkan, acele etmeden hatasız ve ileriye dönük, Çorum'a özgü bir yapı inşa edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA, haber7
 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS