» LYS Soruları ve Cevapları

İlk Yayınlanma: 19.06.2010
LYS Soruları ve Cevapları

 

(Güncellendi!) Yüzbinlerce öğrencinin heyecanla beklediği LYS maratonu nihayet sona erdi. 

 

Tüm LYS Sorularını ve Cevaplarını Tek dosyada indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız:

 

 

Not: İlgili dosyalar üçüncü parti bir dosya indirme sitesi olan turbobit.net sitesi üzerinden sunulmaktadır. Aşağıdaki indirme linkleri sizi bu siteye yönlendirecek ve indirme işleminizi bu site üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebileceksiniz. Bu site üzerinden dosya indirmesi oldukça kolaydır ancak nasıl dosya indireleceğini hiç bilmiyorsanız veya dosya indirmede sorun yaşıyorsanız hazırladığımız Turbobit Dosya İndirme anlatımı yazımıza bakabilirsiniz. Video ve resimli anlatım mevcuttur. Aşağıdaki indirmeler yeni sayfada açılacaktır. Bu sayfayı hemen kapatmayınız. Eğer indirmede sorun yaşarsanız yukarıdaki anlatım linkine tıklayarak nerede takıldığınızı görebilirsiniz.

 

2010 LYS Soru ve Cevaplarını İndirmek İçin Tıklayınız

 

Not: Dökümanlar zip dosyası içinde pdf olarak yer almaktadır, görüntüleyebilmek için ilgili programlara sahip olmalısınız. Nelere sahip olmanız gerektiğini bilmiyor veya dosyaları görüntülemekte sorun yaşadıysanız okumaya devam edin: İndirdiğiniz ilgili dosyalar zipleme adı verilen bir teknoloji ile tek parça yapılarak tek seferde indirilebilmesi mümkün hale getirilmiştir. İndirdiğiniz dosya bir zip dosyası olacaktır. Bu tarz dosyaları görebilmeniz için öncelikle bu zipli dosyayı ayıklama adı verilen bir işlemden geçirmelisiniz. Bunun için hemen her bilgisayarda bulunan win-zip, win-rar, 7-zip vb. ücretsiz sürümü de bulunan zip programlarını kullanabilirsiniz. Eğer kullandığınız işletim sistemi Windows Vista ya da Windows 7 ise bu programların yüklü olmasına da gerek yok. İlgili zip dosyasını, "sağ tık" > "Tümünü Ayıkla" diyerek ayıklayabilirsiniz. Bu ayıklama işlemi sonucunda ilgili klasörlerin içerisinde pdf uzantılı dosyalar bulacaksınız. Bu pdf uzantılı dosyalar ise hemen her bilgisayarda bulunan Adobe Reader adı verilen bir program vasıtasıyla görüntülenebilmektedir. Eğer bu pdf dosyalarını görüntüleyemiyorsanız Adobe Reader adlı bu ücretsiz programı kurduktan sonra görüntüleyebilirsiniz.
 
Dosyaları ayrı ayrı ÖSYM üzerinden indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

LYS Çıkmış Sorular 2010

 

 

Ayrıca LYS Puanlarını hesaplamak isteyen arkadaşlarımız da aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler:

LYS Puan Hesaplama
 

 

 

2010 LYS'lerden sonra girdiğimiz "LYS yorumları" haberimiz 2011 yılında girecekler için bir anlam ifade etmiyor olsa da 2010 yılındaki sınav hakkında bir arşiv değeri taşımaktadır. 2011 yılında girecek arkadaşlar 2010 yılında girenlerin yorumlarını aşağıdaki bağlantı sayfasına giderek okuyabilirler:iz:

İlk LYS'ler Bitti. 2010 LYS Yorumları

 

 

 Konuyla ilgili ÖSYM'nin detaylı açıklaması şöyle:
 

 

2010-ÖSYS: LYS Soruları ve Cevapları

(15 Haziran 2010) 

19 Haziran 2010 saat 10.00’da LYS-1 (Matematik), 19 Haziran 2010 saat 14.30’da LYS-5 (Yabancı Dil), 20 Haziran 2010 saat 10.00’da LYS-4 (Sosyal Bilimler), 26 Haziran 2010 saat 10.00’da LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) ve 27 Haziran 2010 saat 10.00’da LYS-2 (Fen Bilimleri) sınavları yapılacaktır. Bu sınavların  soru ve cevapları sabah oturumları için sınavın yapıldığı gün saat 15.00’da, 19 Haziran 2010 öğleden sonra yapılacak Yabancı Dil Sınavı soruları ise aynı gün saat 19.00’da http://lys2010-sorular.osym.gov.tr adresli internet sayfamızdan açıklanacaktır.

 

2010-LYS soru ve cevaplarını yayımlayacak olan televizyon kanalları ile basın organları bilgiye kolayca erişebilmeleri için izleyecekleri yolu 17 Haziran 2010 Perşembe günü ÖSYM Başkanlığından telefonla öğrenebileceklerdir.

 

Sitemizde yer alacak olan 2010-LYS’ye ilişkin test soru ve cevaplarını içeren fikir ürünleri, Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunacaktır. İnternet sitesinde yer alacak 2010-LYS test soru ve cevapları;

 

1.   Ulusal ve yerel televizyon kanallarında sadece sınavın yapıldığı gün,

 

2.   Ulusal ve yerel basın organlarında sadece sınavın ertesi günü,

bir defaya mahsus olmak üzere kullanılabilir ve yayımlanabilir.

 

 LYS test soruları ve cevapları televizyon kanallarında ve basın organlarında sınavın yapıldığı gün, LYS-1, LYS-2, LYS-3,LYS-4 için saat 15.00’dan; LYS-5 için saat 19.00’dan önce yayımlanamaz.

 

Diğer kullanıcılar ise 2010-LYS test soru ve cevaplarını ancak kişisel faydalanmaları için kullanabilir, ticari amaçla kullanamaz, çoğaltamaz ve dağıtamaz.

 

Sitemizde yayımlanacak olan 2010-LYS test soru ve cevaplarını yukarıda belirtilen kurallara aykırı biçimde kullananlar veya LYS-1,LYS-2,LYS-3 ve LYS-4 için sınavın yapıldığı gün saat 15.00’dan, LYS-5 için saat 19.00’dan önce internet sayfalarında içeriği kullanıma açanlar hakkında yasal takibat yapılacaktır.

 

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

ÖSYM Başkanlığı

 

İlgili Haberler:

Çıkmış Sorular - Son 10 Yıl

YGS Soruları ve Cevapları

LYS Soruları ve Cevapları

LYS Soruları

YGS Soruları

2011 YGS Soruları

YGS Soruları 2011

YGS Cevap Anahtarı 2011


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS