» LYS Ek Tercihler 2014

İlk Yayınlanma: 16.08.2014


LYS Ek Tercihler 2014 |  görsel 1


LYS Ek Tercihler - 2014 Yılı ile ilgili Bilgiler Yazımızda..

 

15.09.2014 tarihi itibariyle önemli güncelleme:

15.09.2014 tarihinde 2014 Ek Yerleştirme Kılavuzu resmi olarak yayımlanmıştır.

Gerekli güncel bilgileri almak için ilgili haberimize gidebilirsiniz:

ÖSYM Ek Yerleştirme Kılavuzu 2014 Yayımlandı

 

eski içerik:

 

Ek tercihlerde tercih yapacak öğrenciler haklı olarak sabırsızlanıyor ve bu konuda araştırma yapıyor. Biz de site olarak araştırma yapan arkadaşlara mümkün olan en güzel kaynağı sunmaya çalışacağız. En güzel kaynak ise şüphesiz ÖSYM'nin resmi açıklamaları, resmi yayını olan Ek Yerleştirme - Ek Tercih Kılavuzu.

 

Ancak henüz ek tercih kılavuzu yayınlanmadığı için ne söylersek söyleyelim boş. Sevgili arkadaşlar kesin bilgi için 2014 yılı için yayımlanacak olan güncel kılavuzu beklemeliyiz. Ne zamana kadar bekleyeceğiz? Bu da belli değil. Sadece fikir vermesi açısından geçen sene 25 Eylül 2013 Çarşamba günü yayımlandığını söyleyebiliriz. Ve tahminimiz o ki bu sene de, yani 2014'te de benzer tarihlerde yayımlanacaktır..

 

Tabi ki ek tercih gibi kritik bir süreçte işi tahminlere, şansa bırakmamak için siz her ihtimale karşı yeni gelişme olup olmadığını sık sık kontrol edin. Bunun için de elbette mutlaka ÖSYM'nin resmi sitesini ziyaret etmek gerekiyor. Süreci kritikleştiren şey ise ek tercihlerde takvimin çok sıkışık olması. Çünkü okullar aslında kayıtlarını tamamlamış, ek terichler ile gelecek öğrencilerin ise bir an önce yerleştirilip, kaydının tamamlanıp eğitim öğretime yetiştirilmesi gerekiyor. Takvim o kadar sıkışık ki 2013 yılını baz aldığımızda kılavuzun yayımlandığı Çarşamba günü (Pazartesi değil!) ek tercihler de başlamış. ve 5 gün süren tercihler hemen 30 Eylül 2013 Pazartesi günü sona ermiş.. Bu nedenle LYS Ek Tercihler 2014 için de oldukça dikkatli olmalıyız.

 

Peki kılavuz yayınlanana kadar en doğru bilgiyi nasıl ediniriz? Bunun da en doğru yolu geçen senenin kılavuzunu incelemektir. İşte 2013 yılının ÖSYM kılavuzunu indirebileceğiniz ÖSYM bağlantısı:

http://www.osym.gov.tr/belge/1-19357/2013-osys-ek-yerlestirme-kilavuzu-ve-tercih-formu-25092-.html

 

Not: Yazıyı yazdığımız tarihte kılavuz yayımlanmadığı için sağlıklı fikir edinebilmeniz için geçen seneki kılavuzun linki verilmiştir. Bu yazıyı sizin okuduğunuz tarihte ise yeni kılavuz yayımlanmış olabilir. Lütfen yeni kılavuzun yayımlanıp yayımlanmadığına emin olunuz..

 

Başarılar dileklerimizle,

ygslys.blogcu.com


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS