» KPSS, KPDS, ALES, TUS Dahil 12 Sınav Ertelendi !

İlk Yayınlanma: 08.09.2010
2010 yılı içerisinde yapılacak 12 sınav ertelendi !

 

KPSS KPDS, ÜDS, TUS ErtelemeÖSYM, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan KPSS ile ilgili iddialar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, merkezde Test Hazırlama Birimininde yer alan bilgisayar makineleri ile imajlarının incelenmek üzere aldığını bildirmişti.

Bu yılın sonuna kadar yapılması planlanan 12 sınavın sorularının gizliliğinin kalmadığı vurgulanarak, bu sınavların daha önce duyurulan tarihlerde yapılmayacağı belirtilmişti.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Kasım ayında yapılacak sınavların tarihinin değişmeyebileceğini ifade ederek, tarihi değişmeyen sınavların olabileceğini, ancak TUS, KPSS ve ÜDS'nin kesinlikle erteleneceğini söylemişti. Fakat son yapılan resmi açıklama ile birlikte 2010 yılı içerisinde yapılan tüm sınavların ertelendiği, kesin tarihlerin ileriki bir tarihte açıklanacağı aşağıdaki bildiri ile duyuruldu:

 

BASIN DUYURUSU

 

(07 Eylül 2010)

 

 

 

 

10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı  ile ilgili iddialar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Merkezimiz Test Hazırlama Biriminde yer alan ana bilgisayar makineleri ile diğer makinelerin imajları incelenmek üzere alındığından,  2010 yılının sonuna kadar yapılması planlanan 12 sınavın sorularının gizliliği kalmamıştır. Bu sınavların sorularının yeniden hazırlanması söz konusu olduğundan sınavlar daha önce duyurulan tarihlerde yapılamayacaktır. Ertelenen bu sınavlar 2010 yılı içinde gerçekleştirilecek olup, yeni sınav takvimi yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

Kamuoyuna duyurulur.

 

 

ÖSYM BAŞKANLIKBuna göre, 18-19 Eylül'de yapılması planlanan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS), 26 Eylül'de yapılması planlanan önlisans/ortaöğretim düzeyindeki Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), 3 Ekim'de yapılması planlanan Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS), 7 Kasım'da yapılması planlanan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) ve 21 Kasım'da yapılması planlanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ÖSYM'nin belirleyeceği tarihlerde yapılacak ve bu tarihler kamuoyu ile paylaşılacak.

Bu sene içinde yapılacak sınavlar arasında ise Maliye Bakanlığı İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı, Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı, Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, Tıpta Uzmanlık Dernekleri Yeterlik Sınavları, Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı, Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim Adaylığı Yarışma Sınavı, Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı da yer alıyor.


Kaynak: AA, ntvmsnbc, ygslys.blogcu.com


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS