» İşte YGS Şampiyonları ve Tavsiyeleri - Video

İlk Yayınlanma: 04.05.2010
 

 

 

Video 2:

 

 

 


 

Ayşenur ŞAM

 

Galeri Başlığı

Konya Meram Fen Lisesi öğrencisi YGS birincisi, doktor olmak istiyor. YÜKSEKÖĞRETİME Geçiş Sınavı'nda (YGS), İstanbul'dan Günay Yolcu ile birlikte Türkiye birinciliğini paylaşan Konya Meram Fen Lisesi öğrencisi Ayşenur Şam, "Doktor olmak istiyorum. İstanbul'daki bir üniversitenin tıp fakültesini tercih etmeyi düşünüyorum" dedi. Anne- babası öğretmen olan Ayşenur, "Birinci olacağımı düşünmemiştim. Gururluyum" diye konuştu. Meram Fen Lisesi'nde yatılı okuyan Ayşenur Şam, YGS'de Türkiye birincisi olduğunu, sabah televizyonda haberlerden öğrendiniğini, mutluluğunu da öğretmen annesi Gülay Şam'a sarılarak paylaştığını söyledi. Ayşenur Şam, günde ortalama 6 saat ders çalıştığını ve geçen yazdan itibaren çok programlı bir şekilde ders çalışmayı sürdürdüğünü söyledi. Ayşenur Şam, "Şu an çok mutluyum. Gururluyum. Birinci olacağımı düşünmemiştim. Düzenli çalıştım, okul ve dershanedeki derslerimi iyi takip ettim. Haziran ayında yapılacak LYS'ye (Lisans Yerleştirme Sınavı) kadar da çalışmalarım devam edecek. LYS'den de iyi bir sonuç çıkartmayı düşüyorum" dedi.
 
 

 

 

Günay YOLCU

 

Galeri Başlığı

Sınava birincilik için girdi, kazandı. GEÇEN yıl girdiği üniversite sınavında Türkiye 16'ncısı olan ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü'nde okuyan Günay Yolcu, bu yılki YGS'de 3-4 ve 5. bölümlerde Türkiye birincisi oldu. Okulunu değiştirmeyi düşünmediğini, birincilik kazanmak için sınava girdiğini belirten 18 yaşındaki Günay Yolcu, "Kendime verdiğim sözdü birincilik. Hayal ettiğim okulda okuyorum. Bu seneki sınava özel olarak hazırlanmadım. Yalnız sınava girecek öğrencilere ders çalıştırarak bilgilerimi tazeledim" dedi.
 

 

 

Kemal SARI

 

Galeri Başlığı

YÜKSEKÖÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI'NDA TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ OLAN ADANA FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ KEMAL SARI, HEDEFİNİN TIP FAKİLTESİ OLDUGUNU SÖYLEDİ
 

 

Furkan Çağrı TOP

 

 

ükseköğretim Geçiş Sınavı'nda (YGS) İstanbul Özel Fatih Fen Lisesi'nden Furkan Çağrı Top 498.409 puanla üçüncü oldu.

Lisans Yerleştirme Sınavı için vize niteliğini taşıyan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) en başarılı 10 öğrenciden biri olan İstanbul Özel Fatih Fen Lisesi öğrencisi Furkan Çağrı Top, başarısının sevincini öğretmenleriyle paylaştı. 6 YGS dalının 3'ünde zirveye çıkmayı başaran Furkan Çağrı Top çok mutlu olduğunu belirterek, "Sınava yatılı okulumuzda hazırlandık. Hocalarımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Bugüne kadar ki çalışma sistemine devam ederek ikinci sınava hazırlanacağım" dedi.

Top'un öğretmeni Ramazan Erten ise, "Furkan panik yapmayan, düzenli bir şekilde derslerine çalışan bir öğrenci. Annesi ve babası da öğretmen. Başarılı ve zeki bir öğrenci. 160 soruda 3 yanlışı var. Bu, gerçekten büyük başarı" diye konuştu.

 


Arman ÖZDEMİR

 

Galeri Başlığı

YGS 5'incisi Arman Özdemir, Boğaziçi Üniversitesi'ni istiyor. YÜKSEKÖĞRETİME Geçiş Sınavı'nda (YGS) Türkiye 5'incisi olan İzmir Fen Lisesi öğrencisi Arman Özdemir, ikisi de doktor olan anne ve babanın mesleği yerine Boğaziçi Üniversitesi'nde elektrik- elektronik mühendisliği eğitimi almak istiyor. İlköğretimden itibaren her yıl taktirname alan Özdemir, ders çalışmanın yanısıra gitar çalıyor, yağlıboya resim yapıyor. YGS dereceleri açıklandığında Türkiye 5'incisi, İzmir 1'incisi olduğunu öğrenen 18 yaşındaki Arman Özdemir, bu sonucu beklediğini ve sonucun kendisi için sürpriz olmadığını söyledi. Ortopedist Dr. Mehmet Özdemir ile kadın doğum uzmanı Dr. Özden Özdemir'in büyük oğlu Arman, ilköğretimden itibaren her yıl karnesinin yanında taktirname de getirdi.
 

 

Mehmet Nuri AKINCI

 

Galeri Başlığı

YGS'de Türkiye 6'ncısı olan Mehmet Nuri Akıncı Meram Fen Lisesi'nda eğitim görüyor.
 
 


 

Ceren Uluer

 

Galeri Başlığı
 
YGS'de Türkiye 9'uncusu olan Ceren Uluer ise yine Konya'daki Özel Diltaş Anadolu Lisesi'nde eğitim görüyor.
 
 

 

 
Kaynaklar: CNN Türk, EnSonHaber, SamanyoluHaber

Düzenleme: YGSLYS.blogcu.com

 

öss şampiyonları, YGS şampiyonları, 2010 YGS şampiyonları, 2010 YGS 1. Birincileri, Birincilerden Şampiyonlardan Tavsiyeler
 
 
 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS