» Hangi Bölüm Hangi Puan Türü Hangi Sınav

İlk Yayınlanma: 16.03.2011
YGS ve LYS'ye girecek öğrenciler için sistem ilk başta biraz karışık gelebiliyor. Özellikle birden fazla sınavın olması "İstediğim bölüm için hangi sınava gireceğim?" sorusunu akıllara getiriyor. Cevabınız bu yazıda..

 

Hangi Bölüm Hangi Puan Türü Hangi sınav

 

" Hangi bölüm hangi puan türüyle alıyor ? "  ya da " Hangi blüm hangi sınavla alıyor? " şeklinde sorularınız varsa bunun cevabının çok basit olduğunu belirtmek istiyoruz. Fem Dersanelerince hazırlanmış çok değerli iki tabloyu tek link üzerinden aşağıda size sunuyoruz.

 

Not: İlgili dosyalar üçüncü parti bir dosya indirme sitesi olan turbobit.net sitesi üzerinden sunulmaktadır. Aşağıdaki indirme linkleri sizi bu siteye yönlendirecek ve indirme işleminizi bu site üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebileceksiniz. Bu site üzerinden dosya indirmesi oldukça kolaydır ancak nasıl dosya indireleceğini hiç bilmiyorsanız veya dosya indirmede sorun yaşıyorsanız hazırladığımız Turbobit Dosya İndirme anlatımı yazımıza bakabilirsiniz. Video ve resimli anlatım mevcuttur. Aşağıdaki indirmeler yeni sayfada açılacaktır. Bu sayfayı hemen kapatmayınız. Eğer indirmede sorun yaşarsanız yukarıdaki anlatım linkine tıklayarak nerede takıldığınızı görebilirsiniz.

 
Tabloyu İndirmek İçin Tıklayınız

 

 

Not: Dökümanlar zip dosyası içinde pdf olarak yer almaktadır, görüntüleyebilmek için ilgili programlara sahip olmalısınız. Nelere sahip olmanız gerektiğini bilmiyor veya dosyaları görüntülemekte sorun yaşadıysanız okumaya devam edin: İndirdiğiniz ilgili dosyalar zipleme adı verilen bir teknoloji ile tek parça yapılarak tek seferde indirilebilmesi mümkün hale getirilmiştir. İndirdiğiniz dosya bir zip dosyası olacaktır. Bu tarz dosyaları görebilmeniz için öncelikle bu zipli dosyayı ayıklama adı verilen bir işlemden geçirmelisiniz. Bunun için hemen her bilgisayarda bulunan win-zip, win-rar, 7-zip vb. ücretsiz sürümü de bulunan zip programlarını kullanabilirsiniz. Eğer kullandığınız işletim sistemi Windows Vista ya da Windows 7 ise bu programların yüklü olmasına da gerek yok. İlgili zip dosyasını, "sağ tık" > "Tümünü Ayıkla" diyerek ayıklayabilirsiniz. Bu ayıklama işlemi sonucunda ilgili klasörlerin içerisinde pdf uzantılı dosyalar bulacaksınız. Bu pdf uzantılı dosyalar ise hemen her bilgisayarda bulunan Adobe Reader adı verilen bir program vasıtasıyla görüntülenebilmektedir. Eğer bu pdf dosyalarını görüntüleyemiyorsanız Adobe Reader adlı bu ücretsiz programı kurduktan sonra görüntüleyebilirsiniz.


 

Öncelikle şu basit mantığı ifade etmekte yarar var. İstediğiniz bölüme göre ya sadece YGS'ye gireceksiniz, ya da bunun yanında iki tane de LYS'ye gireceksiniz. Eğer dil ile ilgili bir program istyorsanız ise YGS + sadece LYS Dil'e girmeniz gerekiyor. Pek tabi 2'den fazla LYS'ye girerek daha fazla alanda tercih şansı yakalamanız da mümkün. Tabi burada tercih edeceğiniz bölümün alanınızın içinde olup olmadığı da önemli. İndireceğiniz tablolarda bu alanlara da yer verilmiştir.

 

 

İlgili Haberler:


 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS