» Eylemciler ODTÜ Rektörünü Tehdit Etmiş

İlk Yayınlanma: 26.12.2012


Eylemciler ODTÜ Rektörünü Tehdit Etmiş |  görsel 1


Yapılan İncelemelerde Rektörün Kınama Yapması İçin Tehdit Edildiği Ortaya Çıktı

 

Başbakan Erdoğan’ın ODTÜ kampüsündeki TUBİTAK Uzay Araştırma Merkezi’nde ilk milli uydumuz Göktürk-2 'nin Çin’den Fırlatılmasını izlemek üzere ODTÜ’ye gelişini taş ve molotof ile protesto eden öğrencilerin Rektör Ahmet Acar’ı da tehdit ettikleri ortaya çıktı.

 

Rektörlüğün de Camlarını Kırdılar

Öğrenci grupları olay günü saat 21.00 civarında ODTÜ rektörlük binasının önüne gelerek bina camlarını da kırarak rektörle görüşmek istediklerini aksi halde olayların daha kötü boyutlara geleceği tehdidinde bulundu. Bundan sonra Grup, 21.30’da Fizik Bölümü P-1 toplantı salonuna giderek rektörü beklemeye başladı.

 

Rektörü Ayaklarına Beklediler

Rektör beraberindeki bir grup öğretim üyesi ve üniversite temsilcisi ile belirtilen yere gitti. Burada grubun temsilciinden talepleri dinledi. Talepler şu şekilde:

- Kamera görüntülerinin polise verilmeyecek.

- Hiçbir arkadaşımıza soruşturma açılmaycak ve polisten gelecek soruşturmalara cevap verilmeyecek.

- Özel güvenlik toplantı salonuna alınmayacak.

- Medyaya "Polis ekiplerinin ODTÜ yerleşkesine zorla girdiği" şeklinde açıklama yapılacak ve "Bu olayın ODTÜ yönetimi tarafından kınandığı" belirtilecek.

 

Açıkça Tehdit Ettiler

ODTÜ Rektör Acar, bu talepler üzerine saat 23.00’te öğrencilere açıklama yaptı. Acar, açıklamasında “Ben sistem olarak mecburen güvenlik yazısını yazmak zorundayım, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın geldiği durumlarda bu yazı yazılır” dedi. Geri kalan taleplerle ilgili herhangi bir teminat vermemesi üzerine öğrenciler tehditlerini arttırdı. Rektörün konuşması sonrasında öğrenciler saat 23.10’da yaptığı açıklamada özetle: “Biz seni tehdit ediyoruz, muhatap da almıyoruz, bundan sonra olacak olayları sen bile tahmin edemezsin, üniversitende hap, esrar, eroin satıyorlar, senin polislerin bunlarla mücadele etsin, biz elimizden geldiği kadar bunlarla da mücadele ediyoruz." dediler.

 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS