» 2012 YGS Ne Zaman - YGS Tarihi

İlk Yayınlanma: 25.07.2011
ve 2012 YGS Tarihi Açıklandı...

 

11 Temmuz 2011 tarihinde ÖSYM tarafından YGS sınav takvimi açıklandı. Açıklamalar ile birlikte de öğrencilerin kafalarındaki 2012 YGS Ne Zaman sorusu cevabını buldu. Resmi ÖSYM açıklamasına göre

 

YGS Tarihi 1 Nisan 2012 Pazar

 

Eğer dilerseniz aşağıdaki resmi kopyalayıp masaüstünüze kaydedebilir ya da bir yazıcı çıktısını alarak dilediğiniz yere asabilirsiniz. Böylelikle her bakışınızda sınav tarihini bir kere daha hatırlayarak zamanınızı daha verimli kullanabilme ihtimaliniz de artacaktır.

 

2012 YGS Ne Zaman - YGS Tarihi

 

 

Sayfamızın en altına YGS ve LYS'ye kaç gün kaldığnı gösteren bir sayaç eklenmiştir. Ana sayfamıza gidip sayfamızı favorileriniz arasına ekleyerek, ya da facebook kullanıyorsanız facebookta beğenerek hem yeni gelişmeleri öğrenme, hem de YGS ve LYS'ye kalan süreyi sürekli takip edebilme şansına sahipsiniz.

 

ÖSYM tarafından sınav takviminin belirlenmesine ilişkin olarak ise şu resmi açıklama yapıldı:

 

BASIN DUYURUSU

(11 Temmuz 2011)

2012 Yılı Sınav Takvimi
 

ÖSYM tarafından 2012 yılında yapılacak olan sınavların takvimi belirlenerek adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

2012 sınav takviminin belirlenmesinde öncelik Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) olmuştur.

Sınav güvenliğinin daha da artırılmasına yönelik Merkezimizce gerçekleştirilen maliyet artırıcı teknolojik yeniliklere rağmen, yapılan tasarruf ve telif hakları kapsamında elde edilen gelir, adaylara en iyi, en güvenli hizmeti verebilmek amacıyla kullanılacak ve 2011 yılında olduğu gibi, 2012 yılında da ÖSYM Yürütme Kurulunun 21.03.2011 tarihli ve 2011.07.03 sayılı kararı doğrultusunda, Başkanlığımızca yapılacak sınav ve yerleştirme gibi hizmetlere ilişkin adaylardan alınan ücretlerde herhangi bir artış yapılmayarak adaylara yeni maliyetler yüklenmeyecektir.    

Tüm adaylara başarı dileklerimizle kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

Tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz..

ygslys.blogcu.com

 

İlgili Diğer Bağlantılar:
 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS