» 2011 YGS Soruları

İlk Yayınlanma: 01.03.2011
2011 YGS soruları ve cevaplarını dilerseniz çıktı alabileceğiniz pdf dosyası olarak dilerseniz de TRT'de ki çözümleri içeren video dosyası olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2011 YGS Soruları

 

 

2011 YGS Soruları için aşağıdaki bağlantıları kullanarak ilgili dosyaları bilgisayarınıza indirebilirsiniz:

 

Not: İlgili dosyalar üçüncü parti bir dosya indirme sitesi olan turbobit.net sitesi üzerinden sunulmaktadır. Aşağıdaki indirme linkleri sizi bu siteye yönlendirecek ve indirme işleminizi bu site üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebileceksiniz. Bu site üzerinden dosya indirmesi oldukça kolaydır ancak nasıl dosya indireleceğini hiç bilmiyorsanız veya dosya indirmede sorun yaşıyorsanız hazırladığımız Turbobit Dosya İndirme anlatımı yazımıza bakabilirsiniz. Video ve resimli anlatım mevcuttur. Aşağıdaki indirmeler yeni sayfada açılacaktır. Bu sayfayı hemen kapatmayınız. Eğer indirmede sorun yaşarsanız yukarıdaki anlatım linkine tıklayarak nerede takıldığınızı görebilirsiniz.

 

2011 YGS Soruları ve Cevap Anahtarı (pdf) İndir

(Tüm Dersler - 12 MB) 

 

Dilerseniz de sınav günü TRT ekranlarında yapılan soru ve çözümleri yayınını indirebilirsiniz:

 

( Tüm Dersler - 334 MB )

 

Not: Dökümanlar zip dosyası içinde döküman için pdf veya video için mp4 olarak yer almaktadır, görüntüleyebilmek için ilgili programlara sahip olmalısınız. Nelere sahip olmanız gerektiğini bilmiyor veya dosyaları görüntülemekte sorun yaşadıysanız okumaya devam edin: İndirdiğiniz ilgili dosyalar zipleme adı verilen bir teknoloji ile tek parça yapılarak tek seferde indirilebilmesi mümkün hale getirilmiştir. İndirdiğiniz dosya bir zip dosyası olacaktır. Bu tarz dosyaları görebilmeniz için öncelikle bu zipli dosyayı ayıklama adı verilen bir işlemden geçirmelisiniz. Bunun için hemen her bilgisayarda bulunan win-zip, win-rar, 7-zip vb. ücretsiz sürümü de bulunan zip programlarını kullanabilirsiniz. Eğer kullandığınız işletim sistemi Windows Vista ya da Windows 7 ise bu programların yüklü olmasına da gerek yok. İlgili zip dosyasını, "sağ tık" > "Tümünü Ayıkla" diyerek ayıklayabilirsiniz. Bu ayıklama işlemi sonucunda ilgili klasörlerin içerisinde döküman indirmesi için pdf, video indirmesi için de mp4 uzantılı dosyalar bulacaksınız. PDF uzantılı dosyayı hemen her bilgisyarda bulunan Adobe Reader adlı program açmaktadır. Eğer açamazsanı bu programı ücretsiz indirip kurunuz. Video dosyalar ise hemen her bilgisayarda görüntülenebilmektedir. Eğer bu videoları izleyemiyorsanız VLC Player gibi ücretsiz bir video izleme programı kurduktan sonra görüntüleyebilirsiniz.


 

Cevaplarınızı kontrol ettikten sonra puanınızı hesaplamak isterseniz YGS Puan Hesaplama sitemize, "YGS'yi atlattık, LYS'ye yönelik tahminlerde bulunayım." derseniz de LYS Puan Hesaplama sitemize bakabilirsiniz.


Soruların açıklanmasıyla birlikte ÖSYM'nin web sitesinde yoğunluk yaşanabilmesi ihtimaline karşılık edindiğimiz 2011 YGS Soruları'nı farklı bir yükleme merkezi üzerinden de sizlere sunuyor olacağız. Böylelikle yaşanan yoğunluktan etkilenmeyecek, parçalı olarak sunulan dosyaları tek seferde bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız.

 

2011 YGS sorularıSorularla birlikte aynı zamanda YGS cevaplarını da (ilk anda muhtemelen sadece cevap anahtarı olarak) yayınlanacak ve böylelikle cevaplarınızı ilk fırsatta kontrol etme imkanınız da olacak. Ancak burada bir notu aktarmak istiyoruz. YGS sırasında sorulan sorular kopya önlemi için farklı farklı sıralanmakta, böylelikle birden fazla kitapçık türü meydana gelmektedir. Yapılan rutin uygulama neticesinde ise her sene genelde A kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlanmakta böylelikle de pek çok arkadaş için sınavdakinden farklı bir soru kitapçığı ile kontrol etme durumu meydana gelmektedir.


İlerleyen sürelerde ise ayrıca YGS Soru Çözümleri'ni de haberimize ekleyeceğiz. Böylelikle çözümünü merak ettiğiniz soruların çözümlerine de ulaşmış olacaksınız.


"Sınavdan sonra acaba cevaplarımı hatırlayabilecek miyim?" ya da "Farklı kitapçıklardan bakınca cevaplarımı şaşırır mıyım?" diye düşünen arkadaşlar için de yılların tecrübelerine dayanarak bir şey söylemek istiyoruz: Emin olun kesinlikle öyle bir şey olmayacak. Çok şaşıracağınız bir derecede, hatta sınavdan birkaç gün sonra bile cevaplarınızı çok net hatırlayabildiğinizi göreceksiniz. Yani doğru yapılan bir kontrol ile sonuçlarınızı, sonuçların açıklanmasından çok önce tahmin etme imkanınız olacak.

 

Güncelleme: YGS yorumlarımızı aşağıdaki haberimizde paylaşıyoruz. Yorum yapmak ve yorumları okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

YGS Yorumları 2011
 

Sınavınızın iyi geçmiş olması, hakkınızda hayırlısının olması dileklerimizle..

 

 

Bu videodaki yayın TRT tarafından yapılmış olup beyazgazete.com tarafından kayıt altına alınmıştır. İlgili dökümanların her hakkı ise ÖSYM'ye aittir. Hak sahiplerine teşekkürlerimizi sunarız.

 

İlgili Haberler:
 

 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS