» 2011 YGS Matematik Soruları ve Cevapları

İlk Yayınlanma: 28.03.2011
2011 YGS Matematik soruları ve cevaplarını video olarak burada izleyebilir, dilerseniz bu videoyu, dilerseniz de çıktı alabileceğiniz pdf dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Matematik videoları 2 bölüm halindedir. 2. bölüm için sayfanın en altındaki önceki haber linkine tıklayabilirsiniz.

ÖSYM ile TRT ve diğer basım yayın organları arasında yapılan anlaşma gereği bu sene sınav soruları sınavdan iki gün sonra ÖSYM'nin sitesinden resmi olarak yayınlanacak. Bu süre zarfında öğrenciler sınav günü sadece TRT ekranlarından sınav soru ve çözümlerini izleme şansına sahip oldular. Sınavdan bir sonraki gün ise sadece basılı medyada 2011 YGS soruları ve cevapları yer aldı. Dijital olarak bilgisayarınıza pdf dökümanında indirmek ise 29 Mart 2011 Salı günü ÖSYM tarafından yapılan yayının akabinde mümkün oldu. İşte bu haberimizde 2011 YGS soru ve cevaplarını indirilebilir olarak sunuyoruz. İndirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanınız:

 

Not: İlgili dosyalar üçüncü parti bir dosya indirme sitesi olan turbobit.net sitesi üzerinden sunulmaktadır. Aşağıdaki indirme linkleri sizi bu siteye yönlendirecek ve indirme işleminizi bu site üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebileceksiniz. Bu site üzerinden dosya indirmesi oldukça kolaydır ancak nasıl dosya indireleceğini hiç bilmiyorsanız veya dosya indirmede sorun yaşıyorsanız hazırladığımız Turbobit Dosya İndirme anlatımı yazımıza bakabilirsiniz. Video ve resimli anlatım mevcuttur. Aşağıdaki indirmeler yeni sayfada açılacaktır. Bu sayfayı hemen kapatmayınız. Eğer indirmede sorun yaşarsanız yukarıdaki anlatım linkine tıklayarak nerede takıldığınızı görebilirsiniz.


2011 YGS Soruları ve Cevap Anahtarı (pdf) İndir

 

Dilerseniz de videoyu aşağıdaki link üzerinden indirerek daha sonra izleyebilirsiniz:

( 1. ve 2. video bir aradadır. )

 

 

Not: Dökümanlar zip dosyası içinde döküman için pdf veya video için mp4 olarak yer almaktadır, görüntüleyebilmek için ilgili programlara sahip olmalısınız. Nelere sahip olmanız gerektiğini bilmiyor veya dosyaları görüntülemekte sorun yaşadıysanız okumaya devam edin: İndirdiğiniz ilgili dosyalar zipleme adı verilen bir teknoloji ile tek parça yapılarak tek seferde indirilebilmesi mümkün hale getirilmiştir. İndirdiğiniz dosya bir zip dosyası olacaktır. Bu tarz dosyaları görebilmeniz için öncelikle bu zipli dosyayı ayıklama adı verilen bir işlemden geçirmelisiniz. Bunun için hemen her bilgisayarda bulunan win-zip, win-rar, 7-zip vb. ücretsiz sürümü de bulunan zip programlarını kullanabilirsiniz. Eğer kullandığınız işletim sistemi Windows Vista ya da Windows 7 ise bu programların yüklü olmasına da gerek yok. İlgili zip dosyasını, "sağ tık" > "Tümünü Ayıkla" diyerek ayıklayabilirsiniz. Bu ayıklama işlemi sonucunda ilgili klasörlerin içerisinde döküman indirmesi için pdf, video indirmesi için de mp4 uzantılı dosyalar bulacaksınız. PDF uzantılı dosyayı hemen her bilgisyarda bulunan Adobe Reader adlı program açmaktadır. Eğer açamazsanı bu programı ücretsiz indirip kurunuz. Video dosyalar ise hemen her bilgisayarda görüntülenebilmektedir. Eğer bu videoları izleyemiyorsanız VLC Player gibi ücretsiz bir video izleme programı kurduktan sonra görüntüleyebilirsiniz.


Soruların açıklanmasıyla birlikte ÖSYM'nin web sitesinde yoğunluk yaşanabilmesi ihtimaline karşılık edindiğimiz 2011 YGS Soru ve Cevapları'nı farklı bir yükleme merkezi üzerinden de sizlere sunuyor olacağız. Böylelikle yaşanan yoğunluktan etkilenmeyecek, parçalı olarak sunulan dosyaları tek seferde bilgisayarınıza indirme fırsatına sahip olacaksınız.

Cevaplarınızı kontrol ettikten sonra puanınızı hesaplamak isterseniz YGS Puan Hesaplama sitemize, "YGS'yi atlattık, LYS'ye yönelik tahminlerde bulunayım." derseniz de LYS Puan Hesaplama sitemize bakabilirsiniz.

 

Güncelleme: YGS yorumlarımızı aşağıdaki haberimizde paylaşıyoruz. Yorumlar yapmak ve yorumları okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

YGS Yorumları 2011

 

Sınavınızın iyi geçmiş olması, hakkınızda hayırlısının olması dileklerimizle..

 
Matematik videoları 2 bölüm halindedir. Siz şu an 1. bölümü izlediniz. 2. bölüm için sayfanın en altındaki önceki haber linkine tıklayabilirsiniz.
 

Bu videodaki yayın TRT tarafından yapılmış olup beyazgazete.com tarafından kayıt altına alınmıştır. İlgili dökümanların her hakkı ise ÖSYM'ye aittir. Hak sahiplerine teşekkürlerimizi sunarız.

 

İlgili Haberler:
 

 


comments powered by Disqus

ygs lysYGS LYS

Sınavlarla İlgili Sohbet ve Soru/Cevap Forumu

Bilmediklerinizi sorun, bildiklerinizi paylaşın, fikir alın/verin. Burası sizin yeriniz!

sohbet-sorucevap forum

Sitemize Üye Olun

Son gelişmelerden anında haberiniz olsun !

Facebook sayfamıza üye olun

Mail adresinizi yazıp üye olun,
gelişmeler mailinize gelsin:


ygslys.blogcu.com facebookta
YGS'ye (12 Mart) Kalan Süre:
YGS LYS